;

מסלולי טיול ברמת הגולן

מסלולי טיול ברמת הגולן
אזור רמת הגולן שופע בתצורות נוף מרהיבות ביופיין, טבע בראשתי יפהפה וכמובן שפע של אטרקציות, שהופכות כל ביקור באזור עצמו לחוויה שאין כמותה. עכשיו, כשהאביב כבר כאן וחג הפסח מגיע, זה הזמן לצאת לחופשה של מספר ימים ברמת הגולן ולנצל את כל מה שבסביבה. הנה סקירה על מספר מסלולי טיול, שכדאי לכם לשקול לצאת אליהם אם אתם שוהים באזור, חלקם פשוטים יחסית וחלקם מאתגרים:

בריכת המשושים ונחל הזוויתן – להתקרר במים הצוננים
בקיץ, וגם באביב, הימים עשויים להיות חמים מאד ואין כמו מסלול טיול, הכולל גם מים מצננים. המסלול הבא נחשב לאחד המסלולים היפים ברמת הגולן ולא בכדי. הוא כולל, בין היתר, גם הליכה בתוך המים ומתאים לחובבי הטיולים שמחפשים את הטבע. את המסלול מתחילים בנחל זוויתן התחתון שלאחר הליכה לאורכו מגיעים ממנו ישירות לבריכת המשושים. בריכה זו, הנחשבת היא עצמה כאטרקציה המושכת אליה מטיילים רבים, נקראת כך על שם צורתה המיוחדת, הבנויה כמעין מקבץ של משושים גדולים.

כאן מדובר במסלול קשה, המתאים למטיבי לכת. אורכו של המסלול הוא 6 ק"מ, בסביבות חצי יום. המסלול מתאים לכל המשפחה וחשוב להצטייד לפני שיוצאים אליו כהלכה – מים, נעלי הליכה נוחות וגם כובע. יש להקפיד לצעוד בהתאם למסלול המסומן ולא לסטות ממנו וכן לא לחצות גדרות, שנמצאות לאורכו. ניתן לבחור במסלול קווי שאיננו מעגלי המסתיים בבריכת המשושים או באחד מתוך שני מסלולים מעגליים המתחילים ומסתיימים שניהם בחניון יהודיה. השמורה פתוחה בחודשי הקיץ (בשעון קיץ) בימים ראשון עד חמישי + שבת מהשעה 07:00 בבוקר ועד 17:00 ובימי שישי ובערבי חג עש השעה 16:00 אחר הצהריים. בחודשי החורף (בשעון חורף) היא פתוחה במהלך השבוע מהשעה 08:00 עד 16:00 ובשישי עד השעה 15:00. הכניסה בתשלום.

בריכת המשושים
בריכת המשושים

נחל זוויתן

נחל זוויתן

טיול בשמורת יהודיה

הטיול בשמורת יהודיה היפה הוא הזדמנות נפלאה ליהנות מיופיו של אזור רמת הגולן וגם לשלב בטיול מים מקררים שמוסיפים הרבה מאד כיף למסלול. זהו מסלול ברמה בינונית באורך כולל של 3 ק"מ שמתאים לכל עונה, למעט לחודשי החורף. הוא מתחיל בחניון יהודיה ויכול לכלול אחת מתוך שני אפשרויות: האפשרות הראשונה היא מסלול מעגלי הכולל הליכה בתוך המים ומסתיים במפל יהודיה ובריכת יהודיה. זהו מסלול בן 3 שעות. המסלול השני, הקצר מבין השניים, הוא מסלול בן 45 דקות בלבד הכולל הליכה רציפה ישירות למפל יהודיה ואל הבריכה. שמורת נחל יהודיה פתוחה לאורך כל השנה. בחודשי הקיץ (בשעון קיץ) בימים ראשון עד חמישי + שבת מהשעה 07:00 בבוקר ועד 17:00 ובימי שישי ובערבי חג עש השעה 16:00 אחר הצהריים. בחודשי החורף (בשעון חורף) היא פתוחה במהלך השבוע מהשעה 08:00 עד 16:00 ובשישי עד השעה 15:00. הכניסה בתשלום.

שמורת יהודיה
שמורת יהודיה

טיול בבריכת הקצינים ובגמלא
בריכת הקצינים היא אטרקציה אהובה מאד על מטיילים רבים ברמת הגולן ובמיוחד בחודשי הקיץ החמים. הבריכה, שנבנתה עבור הקצינים הסורים ברמת הגולן, מוקפת בעצי אקליפטוס ובעצי תאנה ההופכים את הרחצה שבה לכיף של ממש. הבריכה איננה גדולה כל כך ועומקה המקסימאלי מגיע למטר וחצי בלבד. אפשר לשלב ביקור בבריכת הקצינים יחד עם ביקור בקצרין העתיקה ובפארק הירדן, שנמצא במרחק לא רב ממנה. בסמוך לבריכה ישנה חורשת אקליפטוסים שבה ניתן לחנות את הרכב וממנו רגלית להגיע אליה.

בריכת הקצינים
בריכת הקצינים

לאחר שכשוך במיימי הבריכה, או לפני כן, מומלץ מאד לבקר גם בעיר היהודית העתיקה – גמלא, שעתיקותיה נשתמרו עד היום ומהווים מקום עליה לרגל לרבים. יש במקום שרידים של מבנים מהתקופה הביזנטית וכמובן גם מפל מרשים, הנחשב לגבוה ביותר בארץ. גובהו של מפל גמלא הוא כ-51 מטרים והוא משמש גם כמקום מושבם של נשרים. שמורת גמלא פתוחה בחודשי הקיץ (בשעון קיץ) בימים ראשון עד חמישי + שבת מהשעה 07:00 בבוקר ועד 17:00 ובימי שישי ובערבי חג עש השעה 16:00 אחר הצהריים. בחודשי החורף (בשעון חורף) היא פתוחה במהלך השבוע מהשעה 08:00 עד 16:00 ובשישי עד השעה 15:00. הכניסה בתשלום.

העיר היהודית גמלא
העיר היהודית גמלא


ולקינוח – כפר האמנים באניעם

אם אתם מחפשים מקום פסטורלי ומיוחד, שבו תוכלו לעצור ולנוח כמה שעות, ליהנות אולי מקפה משובח או מארוחה קלה, כפר האומנים אניעם הוא המקום המתאים. המדרחוב שנמצא בכניסה אל הכפר מהווה אטרקציה של ממש המושכת אליה מטיילים מכל הגילאים, כמו גם משפחות עם ילדים. לאורכו נמצאות גלריות יפות של אמנים מקומיים וגם חנויות המציעות תוצרת מקומית. מרבית החנויות והגלריות שבמדרחוב פתוחות לאורך כל השבוע מהשעה 09:30 בבוקר ועד 15:30. אל הכפר ניתן להגיע דרך צומת קצרין. יש במדרחוב כאמור גם בתי קפה ומסעדות, כאשר אלו הכשרות סגורות במהלך השבת, אך פתוחות לאורך כל השבוע.


כפר האומנים אניעם
כפר האומנים אניעם


רגע לפני שאתם יוצאים לדרך

גם אם אתם מתכננים לשלב עצירה בנחלים או בבריכות שונות, זכרו – חם מאד ברמת הגולן במהלך חודשי הקיץ. בין אם אתם בוחרים לצאת למסלול קצר ובין אם למסלול הליכה ארוך, הקפידו לקחת אתכם לטיול כמות מספקת של מים, לחבוש כובע וגם להימרח בקרם הגנה מפני השמש. אם אתם יוצאים במסגרת משפחתית יחד עם הילדים הקטנים, וודאו שהמסלול שאתם בוחרים מתאים לגילם וגם להליכה עם עגלות, למשל. אם אתם חובבי אתגרים, תוכלו למצוא לא מעט מסלולים לא פשוטים (כמו מסלול נחל זוויתן ובריכת המשושים). יחד עם זאת, ומנוסים ככל שתהיו, הקפידו לצעוד בהתאם לסימון הדרך ולא לסטות ממנה. קחו אתכם מפה אם אתם זקוקים לאחת כזו ולמדו את הדרך היטב לפני שאתם מתחילים לצעוד לאורכה.
שכנענו אתכם? הזמינו וילה בצפון עם דיל מוזל באתר שלנו ותהנו ממגוון דילים סודיים מעולים וגם ממבחר וילות שאין באף מקום אחר!

רשמו כתובת מייל וקבלו דילים לוהטים וזולים

>