;

מסלולי הליכה בצפון - המומלצים ביותר

מסלולי הליכה בצפון: המומלצים ביותר
הצפון מציע שלל של מסלולי הליכה נהדרים, המתאימים לחובבי הטיולים. הנה כמה מסלולי הליכה מומלצים, שכדאי לשלב אותם במהלך החופשה:

1. רמת הגולן – מתכננים חופשה בצפון במהלך חודשי החורף? אם אתם מגיעים לצפון בין ינואר לאפריל, כדאי לכם להגיע אל רמת הגולן ולהתמקד באזור מפל סער. המפל מלא במים במהלך החורף והזרימה בו חזקה במיוחד. סביבו יש שביל הליכה לא מסומן, שהטיול בו מתאים לכל המשפחה, לכל הגילאים. מדובר על מפל בגובה של 18 מטרים, שאפשר לראות אותו מקרוב. השביל שמוביל אליו גם מתאים לבעלי מוגבלויות והביקור בו נהדר לצד ביקור בחרמן, במצודת נמרוד וגם בנווה אטי"ב.

2. בגליל העליון – הגליל העליון מציע מגוון רחב של מסלולי טיול. אחד המסלולים היפים ביותר בחלק זה של הארץ הוא המסלול של נחל כזיב תיכון, המונפור ועין טמיר. המסלול עובר בנחל, הזורם לאורך כל חודשי השנה וכולל גם בריכות צוננות נעימות ועצים רבים, המקיפים אותו מכל עבר. מדובר במסלול מעגלי שאורכו כ – 8 ק"מ, שמתאים לחובבי הטיולים. הוא פחות מתאים לקטנטנים שבחבורה אך בהחלט מתאים לילדים גדולים יותר.

3. גליל תחתון – נחל תבור תחתון ונחל בארה הם שני נחלים שבהם עובר המסלול הבא. אם אתם מגיעים אל הגליל התחתון, אל תפספסו את המסלול הבא, שמתאים בעיקר לחודשי הקיץ. זהו מסלול ברמת קושי רגילה, מסלול קווי ארוך. הוא כולל ביקור באחד הנחלים הגדולים ביותר באזור, נחל תבור. אורכו של המסלול הוא 10.5 ק"מ והוא נמשך בין 4 ל – 5 שעות.

וילות בצפון לנופש

4. סביב הכנרת – הכנרת היא אחד ממוקדי המשיכה הפופולאריים ביותר בצפון. מעבר לשלל האטרקציות שבה, יש סביבה גם לא מעט מסלולי הליכה נהדרים, שכדאי לשלב אותם במהלך החופשה בצפון. שביל אל מול הכנרת הוא אחד מהם. התקופה המתאימה ביותר לטיול בו היא בחודשי החורף והאביב והוא כולל מסלול קווי ארוך. המסלול שנמשך בין 1 שעה ל – 3 שעות ומגיע לאורך מצטבר של 3.5 ק"מ מתחיל בשמורת הארבל ובתצפית היפהפייה שנמצאת בראש ההר. ממנה יורדים ישירות אל המצפור "אל מול כנרת" ומשם ממשיכים למאגר המים. המסלול כולל גם ביקור בכפר חיטים, בעינות קוצר ובנקודות נוספות.

5. טיולים בחופי הגליל – חופי הגליל המערבי הם ללא ספק אטרקציה בפני עצמה, אבל מסתבר שסביבם יש לא מעט מה לראות, ובמיוחד לחובבי הטבע והטיולים הרגליים. מסלול הליכה מיוחד מאד מתחיל בחוף אכזיב ומגיע ישירות אל ראש הנקרה. אורך המסלול הוא 5 ק"מ והוא נמשך בין שעתיים ל – 3 שעות. המסלול ברובו מישורו ובסופו יש עלייה קלה. זהו מסלול קווי ארוך קל מאד, שמתאים לכל הגילאים וכמובן גם למשפחות עם ילדים. הוא מתחיל צפונית לצומת כפרי ואפשר לעשות אותו בכל עונה.

לסיכום
יש בצפון מגוון רחב מאד של מסלולי הליכה, שמתאימים לכל המשפחה וכמובן גם לחובבי הטבע והטיולים הרגליים. חלק מהם נפלאים בעיקר במהלך חודשי הקיץ, בעוד שלאחרים מומלץ לצאת דווקא בתקופת החורף והאביב. בכל מקרה, לפני שיוצאים לדרך, מומלץ לבדוק את תנאי מזג האוויר ולוודא שהמסלול המיועד פתוח למעבר הולכי רגל.

http://www.villadeals.co.il

רשמו כתובת מייל וקבלו דילים לוהטים וזולים

>