;

מסלולי הליכה באזור הכנרת

מסלולי הליכה באזור הכנרת
ישראלים רבים בוחרים לצאת, ובעיקר במהלך חודשי הקיץ, לאזור הכנרת, היכן שמוצעים לא מעט מסלולי הליכה וגם אטרקציות מסוגים שונים. חלק מהם מתאימים לטיול עם ילדים וחלק למטיבי לכת, מבוגרים יותר. את חלקם אפשר לעשות גם במהלך החורף ואת האחרים אך ורק בימים חמים ויבשים. טיולים אלה ואחרים נפלאים בעיקר במהלך החודשים החמים. מומלץ להגיע עם נעליים נוחות ולא לשכוח גם מים וקרם הגנה מפני השמש. רוצים לדעת באילו מסלולי הליכה באזור הכנרת מדובר? הנה דוגמא לכמה מהם:

טיול באזור הר חבקוק
הטיול הבא הוא טיול של 3 שעות הליכה בקצב איטי ולכן הוא כזה, המתאים לכל המשפחה. הטיול מתחיל במצודה שבהר קוק ועובר, לכיוון צפון, למצפה צ'רה. ממצפה זה אפשר ליהנות מתצפית מקסימה על האזור ומשם להמשיך צפונה שוב, היכן שעומד שער בקר. את העשר יש לעבור ולהמשיך לכיוון מכלאת הבקר ומשם אל בריכת המים שעשויה מבטון. מהבריכה עצמה ממשיכים לטפס בשביל מיוחד, המיועד להולכי רגל, עד שמגיעים לפסגת הר חבקוק. את המשך המסלול עושים בשביל המרעה הישר לראש הגבעה. שם, בראש הגבעה עצמה, נמצא מסמר פלגה גדול מאד, ששימש בעבר כנקודת מדידה ולצורך מיפוי עבור השלטון הבריטי לפני הקמת המדינה.

וילות בכנרת

טיול באזור חוקוק
טיול זה הוא ברמה בינונית והוא היקפי. כלומר, מתחילים בנקודה מסוימת ומסיימים גם בה. הטיול נמשך כשעתיים וחצי לערך בהליכה איטית. הטיול מתחיל בחציית בריכת השחייה שנמצאת בקצה הצפוני של נחל עמוד ומשם, לכיוון צפון, בהליכה למורדות ערוץ הנחל. משם, ממשיכים בירידה לוואדי עד שמגיעים אל הערוץ ופונים ימינה לכיוון דרומה, אל העמוד. בצד ימין נמצאת מערת השובך וכשממשיכים הלאה מגיעים ישירות לעין עמוד. מעל לעיל עמוד אפשר לראות את מערת היפנים, היכן שנמצא שלד של האדם הקדמון. כדאי להגיע לשם בחודשי הקיץ, אז המעיין נובע. משם ממשיכים לכיוון הגשר, שעובר מעל לנחל עמוד.

טיול באזור קיבוץ האון
הטיול הבא הוא טיול קצרצר שמתאים גם הוא לכל המשפחה. זהו טיול קל יחסית, שמתחיל בכניסה לכפר הנופש של קיבוץ האון. בסמוך לתחנת הדלק שנמצאת שם מתחיל מסלול מסומן לכיוון דרום מערב. ההליכה במסלול לוקחת את המטיילים אל שטחים חקלאיים ואל שביל סובב כנרת, שביל מסומן (בצבע סגול) המתאים להולכי הרגל. הולכים לאורך השביל, שנמצא בסמוך לחופי הכנרת, עד שמגיעים לקיבוץ מעגן. משם כולל השביל התפתלויות, ירידות וגם עליות ונקודות קסומות ומיוחדות ממש בתוך הצמחייה. לאחר הליכה במסלול של 900 מטרים, מגיעים לתחנת שאיבה ישנה, שבה השתמשו בעבר לצורך השקיית השדות. לאחר כחצי ק"מ, מגיעים לתחנת שאיבה חדשה, המספקת כיום את מי השתייה לישובים שבאזור. משם ממשיכים על השביל הסגול המסומן דרך שביל עפר ושטחים חקלאיים, עד שמגיעים לשביל אופניים, הנמצא במקביל לתחנת הדלק, היכן שהתחיל הטיול.

http://www.villadeals.co.il

רשמו כתובת מייל וקבלו דילים לוהטים וזולים

>