;

אטרקציות מעניינות בעיר צפת

אטרקציות מעניינות בעיר צפת
העיר צפת מציעה לא מעט למבקרים בה. אווירת הקדושה, שאופפת אותה מכל עבר, הנופים המרהיבים המקיפים אותה מכיוונים שונים וגם המבנים העתיקים שבה והסמטאות, המספרות את סיפורה המורכב, כל אלה הופכים אותה ליעד שאסור לפספס. מי שמתכנן חופשה של כמה ימים בצפון, בין אם באזור הכנרת או אפילו ברמת הגולן, ימצא את צפת כעיר נהדרת לבלות בה מספר שעות. עיר שיש לא שפע של אטרקציות מיוחדות, עיר שנדמה שהזמן, לעיתים, עצר בה מלכת. היכן כדאי לבקר ומה מומלץ לראות? הנה מסלול שמתמקד ברוחניות בעיר וגם באלמנטים נוספים. מסלול הכולל אתרים בני לא מעט שנים, אתרים מרהיבים ומיוחדים מאד. אז, קדימה. בואו נצא לדרך:

בתי הכנסת בעיר: בית הכנסת אבוהב – מדובר באחד מבתי הכנסת היפים ביותר בעיר. לא מדובר בבית כנסת גדול מאד, אלא צנוע ומיוחד. וכאן בדיוק הגדולה שלו. בית הכנסת הזה מעוטר בציורי קיר בצבע כחול, המתארים את 12 השבטים. יש בו שלושה ארונות קודש, כשבאחד מהם יש ספר תורה עתיק מאד, בן 600 שנה. בית כנסת נוסף הוא בית הכנסת יוסף קארו. בית הכנסת הזה נהרס בשתי רעידות האדמה החזקות בעיר ונבנה בכל פעם מחדש. אולם, מערת הסתרים, שנמצאת ממש מתחתיו, הצליחה לשרוד את רעידות האדמה האלו והיא זכר לתקופה קדומה. כמו בית הכנסת אבוהב, גם בבית הכנסת הזה הצבע השולט הוא הצבע הכחול.

וילות בצפת

גלריות ואמנות: קשה להתעלם מהפן האמנותי, המאפיין את העיר העתיקה של צפת. בחלק הזה, ולאורכן של הסמטאות הרבות שבה, יש לא מעט גלריות, היכן שמציגים מיטב מאמני ישראל. במהלך שנות ה – 50 של המאה הקודמת הגיעו אל העיר לא מעט אמנים, שהתיישבו בבתיהם הנטושים של הערבים, שחיו עד אז בצפת עצמה. עם השנים הפך האזור עצמו למוקד לעלייה לרגל לכל המתעניינים באמנות ואפשר למצוא בו כיום מגוון של גלריות נהדרות, חנויות תכשיטים מיוחדות וגם יודאיקה. מתחם התאנה, למשל, הוא יעד שכדאי מאד לבקר בו בעיר והוא כולל פטיו יפהפה שבו גלריות לאמנות ולתכשיטים. ממש במרכזו עומד לו עץ תאנה במלוא הדרו (ומכאן גם שמו של המתחם) כשסביבו מדרגות, הלוקחות את המבקרים ישירות לגלריה, המציעה עבודות אמנות בסגנון המזרח.

מחלבות ישנות – בעיר צפת אפשר למצוא שתי מחלבות מפורסמות, שהוקמו על ידי משפחות מוותיקי העיר. הראשונה היא מחלבת המאירי, שהוקמה לפני כמעט 200 שנה. המחלבה נמצאת בתוך מבנה אבן יפה מאד והיא מציעה גבינות טריות ואיכותיות. במהלך הביקור בה אפשר ללמוד לא מעט על תהליך ייצור הגבינות וגם לשמוע על סיפורים, המספרים את סיפורה של המחלבה וגם את סיפורה של העיר עצמה. מחלבה נוספת היא מחלבת קדוש, שמציעה גבינות מחלב עיזים, המגיע מהצאן המקומי.

קצת טבע וירוק – מי שמחפש את הטבע ואת הירוק של צפת, יגלה שפארק עמק התכלת הוא המקום המושלם לפגוש זאת. בפארק אפשר למצוא בוסתנים, בריכות של ברווזים, מעיינות ובעלי חיים רבים. יש בפארק תצפית מרהיבה וגם כמה שבילי הליכה, שאחד מהם מתאים למחפשי האתגר. הפארק נמצא במרחק של חצי ק"מ מהכניסה הראשית אל העיר. מומלץ מאד להגיע אליו בימים חמימים ונעימים ואפילו לשלב פיקניק במקום. אפשר אחר כך להמשיך לנחל ראש פינה, שנמצא לא רחוק וכולל גם הוא כמה מסלולי הליכה נהדרים, לאורכם פוגשים פעמים רבות בעלי חיים מקומיים, כמו שפנים, צבאים ועופות שונים.

רשמו כתובת מייל וקבלו דילים לוהטים וזולים

>